Dobre okazje zdarzają się codziennie

dobreokazjeblog1

Czujesz ogromną chęć wprowadzania zmian. Tak się tylko składa, że jakoś Ci do nich nie po drodze. A to nieodpowiedni dzień, nie ta pora roku, za późno, za wcześnie, za jasno, za ciepło, zbyt pochmurnie…

Czy Ty również święcie wierzysz w to, że istnieją dni idealne, takie jak pierwszy dzień nowego roku, tygodnia i miesiąca, kiedy to nagle zyskujemy supermoce, dzięki którym możemy sprawnie i skutecznie działać?

 

Jestem mistrzynią dobrych okazji

Nie mówię o wyprzedażach, czy zakupie tanich biletów lotniczych. Mówię o wyszukiwaniu różnych mniejszych i większych szans na wprowadzenie zmian do naszej codzienności. Widzę je na każdym kroku i wykorzystuję bez wahania.

Kiedy zaczęłam wdrażać w życie mój roczny projekt, czyli Rok Próbowania Nowych Rzeczy usłyszałam kilkakrotnie, że pomysł jest świetny, ale ciężko zmobilizować się w środku roku do rozpoczęcia podobnych działań.

Nadejście Nowego Roku, Pierwszy Dzień Wiosny, czy poniedziałek to typowe dni, w których ludzie czują przypływ motywacji. Coś się kończy, coś zaczyna. Nowy rozdział, tabula rasa. Czas idealny na zmiany. Często jednak kończy się to słomianym zapałem, a postanowienia nie są kontynuowane.

Ja staram się samodzielnie tworzyć okazje, by nie być niewolniczką pór roku, dnia, czy też innych warunków niezależnych ode mnie. Bardzo lubię, gdy start ważnych życiowych projektów ma jakieś drugie dno, symbolikę, historię, które często znane są tylko mnie samej. Ekscytuje mnie to i pobudza do działania.

 

Nie czekam aż nadejdzie dobry moment – po prostu uruchamiam wyobraźnię i tworzę własne, unikalne, znakomite okazje:

☁ Zwracam uwagę na ciekawe daty, święta i wszelkiego rodzaju rocznice – małe i duże
☁ Uwielbiam pełne liczby zakończone zerem lub piątką
☁ Równie dobrym momentem co początek roku jest dla mnie np. jego połowa (i lubię sprawdzać, kiedy wypada), albo rozpoczęcie nowego kwartału
☁ Wykorzystuję czasem kalendarz nietypowych świąt – takie zabawne daty są dla mnie inspiracją, na przykład do podjęcia nowych inicjatyw (tak było z Dniem Dobrej Wiadomości)
☁ Lubię odliczać, ile dni zostało do ważnych wydarzeń (korzystam z kalkulatora ilości dni) – zazwyczaj jest tak, że po prostu podejmuję decyzję o wdrożeniu danego projektu, a „okazja” przychodzi później i wymyślam ją sobie sama (tak po prostu – dla frajdy)

Każdy dzień możemy uczynić idealnym do tego, by ZACZĄĆ!

 

A jaka historia kryje się za datą rozpoczęcia mojego rocznego projektu?

Żadna:) Niezorientowanym wyjaśniam: w ciągu 365 dni chcę spróbować 365 nowych rzeczy (minimum). Animowaną zajawkę projektu znajdziecie TUTAJ.

Ten projekt rozpoczęłam w środku roku i miesiąca, mianowicie 27 lipca (ani piątki, ani zera w dacie..;))

Dlaczego tak? Bo bardzo chciałam. Bo uznałam, że ten moment jest idealny – uporządkowałam pomysły i poczułam wiatr nadchodzących zmian i nie miałam zamiaru czekać ani chwili dłużej.

Okazja? Będzie jedyna w swoim rodzaju! Okazja do świętowania zakończenia projektu za rok – 27 lipca 2016 roku:)

 

Tobie też tak radzę – udowodnij sobie, że kiedy bardzo Ci na czymś zależy to potrafisz działać bez zewnętrznych zachęt. Motywacja do zmian siedzi w Tobie i by ruszyć z miejsca naprawdę nie potrzebujesz odpowiedniej aury, sprzyjających wiatrów, dobrej pory roku, ani godziny.

Wymyśl sobie dobrą okazję, by „kiedyś” zmieniło się w „dziś”.

 

______________________________________________________________________________________________
Miałam szczęście otrzymać od Kamili Zielonki (Draw idea) niesamowity prezent – notatkę wizualną (sketchnotkę) do powyższego tekstu. Jestem absolutnie zachwycona!

Kamila na co dzień zajmuje się ilustrowaniem myśli za pomocą rysunkowego FLOW. Jest trenerką, myślicielką wizualną i robi niesamowite rzeczy – możecie je podziwiać obserwując jej profil na Facebooku  oraz bloga. Możesz również dołączyć do jej facebookowej grupy DRAW IDEA – rysuj swoje myśli!

Klikając w poniższy obrazek możesz obejrzeć sketchnotkę w większym rozmiarze:


dobreokazjeblog1

  • Super, że strona w końcu ruszyła 🙂 dodaję do ulubionych zakładek!

    • Cieszę się bardzo i zapraszam już wkrótce na nowe posty! 🙂 pozdrawiam!

  • Cudownie! Kalendarz świąt nietypowych to genialny pomysł na wyszukiwanie dat startu projektów, ale tak się zastanawiam, że właśnie może być też inspiracją powstawania nowych 🙂