Nowa odsłona bloga Wszystkiego kreatywnego!

DSC_8628

Witam Cię w moim nowym blogowym miejscu!

Wracam do blogowania po kilkumiesięcznej przerwie, w trakcie której pracowałam nad nowymi koncepcjami dotyczącymi mojej działalności w sieci.
 
Być może jesteś moim dawnym czytelnikiem – jeśli tak jest, dziękuję Ci bardzo za cierpliwość i przywędrowanie za mną w to nowe miejsce! Jeśli jednak nie znasz mojego bloga, należy Ci się kilka słów wyjaśnienia.
 

„Wszystkiego kreatywnego!” to mój nowy-stary blog.

Stary, ponieważ powstał niemal półtora roku temu – w styczniu 2015 r. Działał jednak pod inną domeną (paulinapamula.pl) a sama nazwa „Wszystkiego kreatywnego” przywędrowała do mnie w ciągu kilku pierwszych tygodni blogowania i stała się nieodłącznym elementem tego, co robię w sieci. Następnie wokół idei twórczego życia zbudowałam zaangażowaną społeczność pozytywnych ludzi cieniących sobie kreatywne wyzwania, którą rozwijam do dziś na facebookowej grupie.

Kilka miesięcy temu postanowiłam „zahibernować” mojego ówczesnego bloga, ponieważ poczułam, że potrzebuję konkretnych zmian. Jeszcze wtedy nie miałam pojęcia jakie one będą. Ogłosiłam zawieszenie blogowej działalności na czas nieokreślony i napisałam na stronie:

Chcę wprowadzić nowy porządek w tym miejscu, a żeby to nastąpiło potrzebuję swoistej „czystej karty”

Wówczas nie miałam pojęcia, że moja czysta karta będzie oznaczać tak daleko idące (dla mnie) zmiany i otwarcie dawnego bloga na zupełnie nowej domenie.

No dobrze, ale być może zastanawiasz się po co to wszystko, co mi da zmiana domeny.

 

Co się zmieni?

Otóż nie jest to, jakby się mogło wydawać, czysto kosmetyczna zmiana związana z nazewnictwem. Dawna domena z moim imieniem i nazwiskiem nadal będzie funkcjonować. Nowością, którą zdecydowałam się wprowadzić jest rozdzielenie dwóch sfer mojej działalności w sieci.

W poprzednim miejscu bardzo blokowałam się twórczo. Długo myślałam, co właściwie mnie zniechęca do regularniejszego pisania na blogu. Okazało się, że doznałam niejako blogowego „rozdwojenia jaźni” 😉 Motałam się w celach, jakie chcę realizować na moim blogu.

Doszłam do wniosku, że w sieci mam dwie odsłony i w obu równie mocno czuję się dobrze, jednak w moim przypadku przestały one ze sobą współgrać. 

 

Odsłona nr 1: Kreatywno-lifestyle’owo-spontaniczna

Blogerska wersja mnie. To pole do popisu dla mojej kreatywności – inicjatywy, które mam ochotę rozkręcać bez ograniczeń. To moja chęć do dzielenia się z innymi różnymi inspiracjami i do pisania tak często jak tylko mam ochotę.

To od dziś właśnie ten blog, w którym będę mogła dać upust moim twórczym wizjom.

 

Odsłona nr 2: Biznesowo-edukacyjno-poukładana

Ekspercka wersja mnie. To miejsce, w którym jest mniej spontaniczności, a zdecydowanie więcej analizy, biznesowego podejścia i realizacji bardzo konkretnych celów. To ja jako edukatorka dorosłych i kobieta przedsiębiorcza.

To blog, który powstanie pod moją imienną domeną paulinapamula.pl – miejsce, gdzie będę uczyć, jak skutecznie dzielić się swoją wiedzą online poprzez e-booki, e-kursy itd., korzystając z nowoczesnych narzędzi.

Jeśli myślisz o dzieleniu się swoją wiedzą poprzez bloga, e-booki, e-kursy, czy webinary to zapraszam Cię do polubienia mojej edukacyjnej odsłony na Facebooku:

facebook-Pamuła-Paulina-1
 

Obie sfery mnie kręcą, w obu kierunkach chcę się rozwijać, jednak przyszła pora by je jasno rozdzielić. Mam nadzieję, że zechcesz mi towarzyszyć na którejś ze ścieżek (a być może na obu?).

 

Co nas czeka na „Wszystkiego kreatywnego”?

DSC_8629-001

Moim głównym blogowym celem jest powrót do regularnego pisania. Oprócz nowych postów będą się pojawiać również niektóre dawne teksty przerzucone ze starego bloga. Niektóre będą potrzebowały liftingu, inne rozbuduję, zaktualizuję lub nadam im nowy charakter.

Planuję fotograficzne nowości – chcę by odtąd pojawiały się tutaj jedynie zdjęcia powstające na potrzeby mojego bloga – koniec z bankami zdjęć. Fotograficznie będzie mnie wspomagał mój Daniel.

Reszty zmian nie zapowiadam – stawiam tu na spontaniczność 🙂 Mam nadzieję, że spodoba Wam się klimat tego miejsca!

Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszam do polubienia facebookowego profilu bloga.
 

P.S: Na zdjęciach widzicie logo mojego bloga wykonane… na szydełku! Taki cudny prezent otrzymałam od jednej z czytelniczej, Kamili Petrikowskiej z bloga Gawra Stefana. TUTAJ Kamila dokładnie opisała w jaki sposób powstawała ta praca. Kto wie, może ktoś z Was również zechce stworzyć własną szydełkową chmurkę z kolorowymi kropelkami? 🙂
Kamila – dziękuję Ci pięknie za ten wspaniały prezent!!! 💚

 • No to powodzenia Paulino! W obu odsłonach oczywiście! cieszę się na nową lekturę, tym bardziej że ładnie graficznie opakowaną 🙂 no i szydełkowego logo gratuluję!

  • Dziękuję Doroto! 🙂 Za pierwszy komentarz w tym nowym miejscu i za ciepłe słowa 🙂 Co do graficznej oprawy to jest jeszcze trochę niedoróbek, ale postanowiłam poprawiać je w trakcie – najważniejsze, że mam miejsce do tworzenia 🙂
   Pozdrawiam!

 • Huma

  Powodzenia, kibicuję całym sercem i będę zaglądać! Od jakiegoś czasu zastanawiam się na rozdzieleniem swojego bloga, bo tak jak Ty czuję blokadę. Może to właśnie impuls, by wreszcie to zrobić?
  Pozdrawiam ciepło 🙂

  • Dziękuję! 🙂
   Rozdzielenie blogów to indywidualna kwestia – niektórzy umieją miksować role w jednym miejscu. Mnie to jednak przestało wychodzić tak jakbym chciała a z żadnego celu nie chciałam rezygnować.
   Przemyśl swoją wizję i cele dla danwgo bloga, trzymam kciuki za podjęcie dobrych dla Ciebie blogowych decyzji 🙂

 • Asia – Matka w Kratkę

  Paulina, bardzo się cieszę, że wróciłaś:) I że dasz tu upust swojej spontaniczno-blogerskiej osobowości:) Którą bardzo sobie zresztą cenię – i która dodaje profesjonalnej stronie rozpędu i uroku. Powodzenia!

  • Dziękuję za te miłe słowa 🙂 również się cieszę z tego powrotu – nareszcie mam gdzie pisać! 🙂

 • Tak, tak, tak! <3 Powodzenia na twórczej drodze!

  • Dziękuję bardzo! 💙 Jak dobrze wrócić na blogową ścieżkę 🙂

 • Zrymowałabym coś, ale nie chcę być sztampowa,
  Pójdę tym razem w tradycyjne słowa:
  Jak dobrze, że jesteś znów w blogosferze!
  Ach, wszędzie te rymy, no serio, nie wierzę…! 😀

  • Padłam! 😀
   Jesteś boska!! Ja w rymy nie umiem, więc po prostu: dziękuję Ci pięknie! Piękniejszego powitania nie mogłabym sobie wymarzyć! 💜 Jak miło wrócić! 🙂